spis kod?w pocztowychwww.KodyPocztowe.COM

Krótka informacja na temat tego czym są kody pocztowe.Kody pocztowe
Aby obsługiwać duże ilości przesyłek pocztowych zostały wprowadzone kody pocztowe. System ten stosowany jest na całym świecie. W zależności od państwa jest odpowiednio zmodyfikowany tak aby jak najlepiej spełniał swoją funkcję w danym kraju. Kod pocztowy to seria liter i cyfr załączonych do adresu pocztowego w celu ekspresowego sortowania poczty. Chociaż kody pocztowe są zwykle przypisane do obszarów geograficznych, specjalne kody są czasem przypisywane do poszczególnych adresów lub do instytucji, które otrzymują duże ilości poczty, takich jak agencje rządowe czy duże firmy handlowe. Kody pocztowe zostały po raz pierwszy wprowadzone w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich w grudniu 1932, jednak system został porzucony w 1939 roku. Kolejnym krajem, który wprowadzenił kody pocztowe były Niemcy w 1941 r. następnymi były Argentyna w 1958 roku, Wielka Brytania w 1959 roku, Stany Zjednoczone w 1963 roku oraz Szwajcaria w 1964 roku. W Polsce system ten został wprowadzony w 1973 roku. Więcej informacji na temat kodów pocztowych znajdziesz w serwisie Wikipedia.

Wyszukiwarka kodypocztowe.com pracuje na nieoficjalnej bazie kodów pocztowych. Użytkownik wyszukiwarki kodów musi zrozumieć, iż korzysta z tej witryny internetowej na własną odpowiedzialność. Na bieżąco staramy się aktualizować bazę i poprawiać ewentualne rozbieżności danych jednak jeśli znajdziesz brak jakiegoś kodu lub niezgodność kodu bardzo prosimy o informacje na ten temat abyśmy mogli wprowadzić poprawkę.

Wyszukiwarka kodypocztowe.com nie korzysta z plików cookies czyli tym samym nie przechowuje żadnych danych na komputerze użytkownika, korzystającego z wyszukiwarki.

Wróć do strony głównej wyszukiwarki kodów pocztowych.